Головна » 2017 » Березень » 15
09 березня 2017 року в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" відбувся захід, приурочений до Шевченківських днів, - літературно-музична композиція "На перехресті музи й долі...".

Учні Чернівецького вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету представили публіці новий в багатьох аспектах погляд на творчість генія української відродженої нації Тараса Шевченка.

Композиція складалася з трьох основних частин, інтерпретуючи враження сучасної молоді від прочитаного на сторінках "Кобзаря". Постать Т.Шевченка розглядалася у трьох вимірах: сучасному, минулому та майбутньому. Початок заходу - одна з найбільш пекучих проблем сьогодення - сприйняття сучасною молоддю українського минулого, нашої культури. Група КК 9-16(1) представила увазі глядачів відеопроект під назвою "Сучасність і Геній на скрижалях пам'яті". Проблему "Тарас Шевченко і минуле" учні розглянули крізь призму емоційно-чуттєвого начала‚ що в основі української душі, представивши театральну композицію під назвою "Геній і його музи". Глядачі мали змогу побачити вісім знакових зустрічей Т.Шевченка та муз, імена яких висічено на скрижалях його творчості. І хоча про кохання Тараса Шевченка написано численні спогади, наукові дослідження, романи‚ поеми, але далеко не все сказано. Адже у тому, кого і як кохає велика людина та й звичайна теж, розкривається історія цілого покоління, атмосфери часу. А в митців це один з ключів до розкриття таємниці їхньої творчості. Основу частини третьої під назвою "Шевченко і майбутнє. Геній вічно живий" склав поетичний діалог "Віч-на-віч із Тарасом" у виконанні учнів групи КОБ 9-16(1). Було використано фрагменти віршів Т.Шевченка "Розрита могила", "О люди! люди небораки!...", "І мертвим, і живим, і ненародженим...", "Хоча лежачого й не б'ють...", "Заповіт". А також авторські вірші учнів училища, що виконувались під акомпанемент класичної музики в сучасній переробці та гітари.

Метою проведення заходу було бажання адміністрації та викладачів училища привернути увагу молоді до класики української літератури, спадщини Тараса Шевченка, творчість якого завжди була орієнтиром для української нації на її нелегкому шляху до самоствердження.

 

Фото:

 

Переглядів: 106 | Додав: vshadm1005 | Дата: 15.03.2017