Головна » 2017 » Березень » 30
Проблема якості трудових ресурсів України і країн Європи трансформується у проблему якості підготовки випускників системи профтехосвіти. Мова йде не тільки про формування певних теоретичних знань, практичних умінь і професійних навичок майбутніх робітників, а і про розвиток тих професійно важливих і загальнолюдських якостей і властивостей особистості, що у процесі трудової діяльності будуть сприяти швидкій адаптації на виробництві, освоєнню нової техніки і технології, дозволять динамічно змінювати спеціальність, а при необхідності і професію. Це сприятиме соціалізації випускників ПТНЗ, установленню комфортних взаємин із членами трудових колективів, у яких вони будуть працювати.

Флагманом реформ та інновацій у царині професійно-технічної освіти у нашій країні є Інститут професійно-технічної освіти НАПН України, який здійснює фундаментальні і прикладні дослідження, спрямовані на розв'язання актуальних теоретичних і методологічних проблем педагогіки і психології професійно-технічної освіти.

Нині, з 29 березня по 06 квітня 2017 року, в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України (Київ) проходить ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція (звітна), присвячена 25-річчю Національної академії педагогічних наук України. Тематичне спрямування зібрання надзвичайно актуальне - "НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ".

29 березня 2017 року відбулося перше засідання конференції - секція №1 - під загальним напрямом "Імплементація інноваційного зарубіжного досвіду в професійну освіту України". У творчій дискусії брали участь провідні науковці та фахівці-практики вітчизняної системи професійно-технічної освіти: зав.лабораторії зарубіжних систем професійної освіти і навчання ІПТО НАПН України, кандидат географічних наук, доцент Бородієнко О.В, д.п.н., проф. Пуховська Л.П., представники "Ґете-Інститут" в Україні, знані та молоді науковці з різних регіонів нашої країни.

У Чернівецькій області до виступів було запрошено: в.о. директора навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Чернівецькій області Микитюк С.М. та викладача ЧВКУ КНТЕУ, к.п.н, доц. Мартинюк В.А. Вони розповіли про стратегічні напрями підвищення ефективності викладання іноземних мов на території Буковини. Зокрема зупинилися на необхідності імплементації кращого зарубіжного досвіду та узагальнення напрацювань ентузіастів-практиків, які викладають іноземну мову за професійним спрямуванням у закладах ПТНЗ. Виступи буковинок отримали схвальні відгуки від науковців та практиків і викликали жваві дискусії.

Конференція продовжується. Усі бажаючі можуть приєднатися у режимі Он-Лайн (http://ivet-ua.science/11th-conference-2017), познайомитися з пропонованими заходами щодо розв'язання нагальних проблем у системі ПТНЗ, поділитися досвідом і висловити свої пропозиції.

 

Фото:

 

Переглядів: 146 | Додав: vshadm1005 | Дата: 30.03.2017