Головна » 2017 » Травень » 10
У четвер, 27 квітня 2017 року учні групи КК9-15 разом з класним керівником Інессою Радувною Горук здійснили екскурсію до ЗДПЧ №1 та музею пожежно-рятувальної справи Буковини.

 

Фото:

 

Переглядів: 97 | Додав: vshadm1005 | Дата: 10.05.2017

З 28 по 31 березня 2017 року у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук Чернівецької обласної універсальної бібліотеки ім.М.Івасюка була представлена тематична полиця гурмана "Кулінарні шедеври світу: 10 найсмачніших і 10 найвідразливіших страв світу", яку відвідали і учні І курсу Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ.

До уваги учнів були запропоновані книжкові, періодичні та Інтернет-видання, які найширше розкривають дану тему. Назви книг "Особенности кухни народов мира", "Кругосветное путешествие по кухням мира", "Грузинская кухня", "Киргизская кухня", "Польская кухня", "Молдавская кухня" - вже говорять самі за себе. Цікавий матеріал про кухню країн Європи, Азії, Африки та Австралії подано в журналах "Вокруг света", "Гурмэ", "Мир туризма", "Савер".

Щоб краще зрозуміти країну і менталітет жителів, потрібно спробувати національну їжу. Найсмачніші та найекзотичніші страви: м'ясо акули, скорпіони, фугу, коники, морська свинка, мурахи - ось далеко неповний перелік гастрономічних делікатесів, які можна скуштувати.

Презентацію тематичної полиці підготувала та провела Місько Т.І., головний бібліотекар відділу.

 

Фото:

 

Переглядів: 117 | Додав: vshadm1005 | Дата: 10.05.2017

"Розквітла та весна свинцевим квітнем
серед литавр і похвали..."

Найстрашнішим явищем для екології нашої країни стала аварія на Чорнобильській АЕС 1986 року. І по сьогодні пам'ять навіює спомини про ті трагічні квітневі дні гіркуватим запахом полину, мертвим містом Прип'ять і порожніми селами тридцятикілометрової зони.

У 2017 році ми відзначаємо вже 31 роковини трагедії на ЧАЕС... Тому саме цього дня, 26 квітня учні групи КОБ 9-15(1) Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ відвідали лекцію "Розквітла та весна свинцевим квітнем серед литавр і похвали..." професора ЧНУ ім.Ю.Федьковича, доктора хімічних наук, голови громадської екологічної організації "АкваБук", члена національної спілки журналістів України Яреми Юрійовича Тевтулі.

Що спричинило аварію, які її наслідки ми бачимо сьогодні на території області і всієї України, як уберегти Землю і себе від лиха - на ці та інші запитання запитання спробували знайти відповіді наші учні спільно з лектором, а також мали змогу побачити пристрій для вимірювання радіації та карти замірювань радіоактивних забруднень в області 1986 року.

 

Фото:

 

Переглядів: 101 | Додав: vshadm1005 | Дата: 10.05.2017