Головна » 2017 » Жовтень » 17
12 жовтня 2017 року викладачами історії Чернівецького вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, кандидатом історичних наук Сайком Михайлом Миколайовичом та Погребенником Василем Васильовичем, в обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" проведений історичний лекторій, приурочений до Дня захисника України.

Лектори провели для слухачів екскурс в далеке історичне минуле та поетапно показали еволюцію захисників України. Лекторій був поділений за хронологією.

У першій частині М.М.Сайко розповів про свято "Покрови", військо Київської Русі, козацьке військо, захисників та борців за волю й незалежність України 1917-1921 рр., про вояків УПА та їхні цілі, що були проголошені в окремих прокламаціях.

Друга частина заходу була приурочена розвитку та еволюції ЗСУ протягом незалежності. Весь цей час було умовно поділено на п'ять етапів. Лектор зупинився на кожному із них і показав, як одночасно приймалися прогресивні рішення в документах щодо розвитку ЗСУ і в той же час відбувалось скорочення і фактичний занепад нашої армії. Велика увага була приділена п'ятому етапу - етапу війни.

Розглядаючи розвиток української армії з 2013 року і до сьогодні, було відзначено великий внесок у збереження незалежності України добровольчих батальйонів та волонтерів. У цій частині заходу взяли участь і учні ЧВКУ КНТЕУ: Джессіка Жежель продекламувала вірш "Лист до солдата", а Олена Олексюк виконала пісню "Мамо не плач", розчуливши серця слухачів. Хвилиною мовчання було вшановано загиблих воїнів, які полягли за волю і незалежність України.

Підсумки історичного лекторію підвів директор ЧВКУ КНТЕУ - Микола Володимирович Кирилюк, виокремивши надзвичайний український інстинкт - "Інстинкт до незалежності", який притаманний кожній людині, що народжується з Україною у серці!

 

Фото:

 

Переглядів: 101 | Додав: vshadm1005 | Дата: 17.10.2017

Книга - це могутня зброя. Розумна, натхненна Книга
нерідко вирішує долю людини.

В.О.Сухомлинський


Понад 75 років гостинно відчиняє двері своїм відвідувачам Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені М.Івасюка. Час відміряє пройдені нею десятиліття, змінюючи дати і цифри, прізвища та імена, статус бібліотеки, її пріоритет. З часу активного впровадження інформаційних технологій в бібліотеці створено 6 інформаційних центрів.

10 жовтня 2017 року учні І курсу ЧВКУ КНТЕУ відвідали наукову бібліотеку імені М.Івасюка, поринувши у світ книжок, відділів та формулярів. Працівники бібліотеки гостинно відчинили нам свої двері та розповіли про історію та сьогодення закладу. Документально-інформаційні ресурси нараховують 600 тис. друкованих одиниць, з них - 26 тис. примірників рідкісних та цінних видань, понад 300 назв сучасних періодичних видань, краєзнавчі матеріали, приватні колекції, книги з автографами, подарункові видання. Щорічно бібліотеку відвідує 35 тис. користувачів. До послуг користувачів - 5 читальних залів, традиційні та електронні каталоги, доступ до офіційних та повнотекстових баз даних, безкоштовний доступ до Інтернету, віртуальна довідка, електронні видання, цікаві зустрічі, прем'єри та презентації книг, перегляди експозицій, участь у роботі клубів за інтересами.

Учнів ознайомили з відділами української та світової літератури, з сучасним залом для проекту англійською мовою "Вікно в Америку". Також учням показали виставку з ткацькими виробами. Приємно відмітити виставку книг та журналів присвячених кулінарному мистецтву, професіям кухаря, кондитера, бармена та офіціанта. У колекції бібліотеки є і видання майстрів ЧВКУ.

Учні групи одержали багато позитивних вражень. Ми вдячні за гостинність та цікаву екскурсію!

 

Фото:

 

Переглядів: 111 | Додав: vshadm1005 | Дата: 17.10.2017