Головна » 2017 » Листопад » 10
День української писемності та мови, що традиційно зустрічаємо 09 листопада, є одним із найважливіших свят для сучасної молоді в умовах непростої суспільно-політичної ситуації.

Цьогоріч у Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету особливий День було пошановано у двох спектрах - навчальному й виховному. Спочатку учні училища, викладачі та всі охочі написали вже традиційний сімнадцятий радіодиктант національної єдності, завдяки якому змогли перевірити власну мовну вправність. А знання про українську мову діти змогли поглибити на позаурочному виховному заході "Мова калинова", де з'ясували історію розвитку української мови.

Григорій Сковорода, Тарас Шевченко та Грицько Чубай з патріотичним твором "Україні" - гості свята пройшли всі етапи формування української мови, прослухавши вірші у виконанні дітей. Учні І курсу продемонстрували фрагменти з творів І.Котляревського "Наталка Полтавка" (Марина Ластівка й Ігор Дорошенко) та М.Старицького "За двома зайцями" (Джессіка Жежель і Денис Горняк). Важливість мови в житті людини було символічно зображено за допомогою танцювальної композиції - танцю з рушниками.

Організатори свята - викладачі української мови та літератури В.О.Нагорна, М.К.Токарюк та І.Л.Штаєр - мали на меті привернути увагу до проблем української мови - суржик та свідоме відхилення від літературного варіанта.

 

Фото:

 

Переглядів: 110 | Додав: vshadm1005 | Дата: 10.11.2017