Головна » 2017 » Листопад » 21
21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, український уряд радикально повернув державу від євроінтеграційного до курсу. Обурена таким рішенням уряду України молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві. Невдоволення підтримують по всій Україні. Це був початок Революції Гідності. День Гідності та Свободи 21 листопада вшановує вся Україна.

20 листопада 2017 року в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету відбувся єдиний урок присвячений Дню Гідності та Свободи, метою якого було визначено утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

24 листопада хвиля масових протестів прокотилася всією країною, а після силового розгону студентів у ніч на 30 листопада масові протести набули нової сили. Суспільна пам'ять зберігатиме події 2013-14 років допоки про них говоритимуть, писатимуть книги, пісні, зніматимуть кіно.

В бібліотеці Чернівецького вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету для обговорення подій, які відбувалися 4 роки тому на Майдані Незалежності, за круглим столом зібрались учні груп ТТ-16 та ТТ-17. В своїй дискусії учасники круглого столу звернули увагу на основні права та свободи людини, які були порушені в ті революційні дні та призвели до трагічних подій в нашій державі. Учні детально зупинились на "диктаторських законах" 16 січня, які безпосередньо стали причиною неповернення до мирного вирішення вимог мітингувальників. В своїх виступах учні згадали про наших земляків, двох чернівчан: Щербанюка Олександра та Аксеніна Василя, які віддали своє життя за те, щоб в нашій державі відбулись позитивні зміни. Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії України та в наших серцях.

 

Фото:

 

Переглядів: 106 | Додав: vshadm1005 | Дата: 21.11.2017

З 06 по 17 листопада 2017 року в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету була проведена декада природничо-математичних дисциплін серед учнів училища.

Метою її проведення стало зацікавити учнів у вивченні фізики, математики, інформатики, хімії та біології, розвинути в них вміння працювати в групах, вести пошукову, творчу роботу, виховати згуртованість груп. В ході декади були проведені різні позакласні заходи, вікторини, виставки.

В перший день декади проводилася виставка газет "У світі природничо-математичних наук", де були висвітлені цікаві факти з фізики, хімії, математики, біології, інформатики, значення цих наук в житті людини.

Наступного дня викладачами Долгорук А.В., Верстюк Т.І., Ващенко М.В. та Самборська Л.І. була проведена вікторина "На перехресті природничо-математичних наук", де були визначені найкращих знавців математики, фізики, хімії та біології.

08 листопада відбулося відкрите засідання гуртка "Інтеграл" на тему "Видатні математики", де учні підготували цікаву інформацію про відомих математиків (керівник гуртка - викладач математики Верстюк Т.І.).

09 листопада, в День української писемності, була оформлена виставка "Природничо-математичні науки в поезії та прозі".

10 листопада в училищі пройшла "Ярмарка знань". Викладачами природничо-математичних дисциплін були підготовлені цікаві завдання та запитання з фізики, математики, інформатики, хімії та біології. Відповівши правильно на запитання, учні отримували "товар" (олівці, ручки, маркери, фломастери, блокноти, зошити).

Наступний тиждень декади почався із позакласного заходу з біології "Мандрівка з пряними рослинами", де діти показали свої знання про рослини-прянощі, що є важливим для майбутніх кухарів (організатор - Самборська Л.І.).

У вівторок 14 листопада викладач Долгорук А.В. провела турнір знавців хімії "У світі чудової хімії". Цей захід мав пізнавальне значення для учнів.

15 листопада відбулося відкрите засідання гуртка "Спектр" на тему "Ракетобудування в Україні" (керівник гуртка - викладач фізики Ващенко М.В.).

Підведення підсумків декади відбулося у п'ятницю 17 листопада. Учні, активні учасники декади, були нагороджені грамотами та призами. В цілому, декада була проведена на належному організаційному рівні, залучено багато дітей.

 

Фото:

 

Переглядів: 148 | Додав: vshadm1005 | Дата: 21.11.2017