Головна » 2017 » Листопад » 30
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

На спомин тих життів... в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету пройшов виховний захід "Запали свічку пам'яті". Учні групи КОБ 9-16 (2) під керівництвом майстра виробничого навчання Кознюк Галини Василівни підготували тематичну презентацію та відеоспогади очевидців, читали вірші про Голодомор.

Кожен українець знає, що голодомор в Україні був штучним, що продукти в людей відбирали силою. Тривало це жахіття 17 місяців... За цей період загинуло близько 4 млн. чоловік, а за деякими оцінками 12 млн. Навесні 1933-го року від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тис. - щодня.

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.

Офіційне вшанування пам'яті жертв Голодомору, в тому числі, визнання його геноцидом українського народу, розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Світ повинен знати правду про Голодомор, адже ці знання дозволять йому уникнути подібних трагедій у майбутньому.

 

Фото:

 

Переглядів: 133 | Додав: vshadm1005 | Дата: 30.11.2017

27 листопада 2017 року в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності викладачами охорони праці Ващенко М.В., Долгорук А.В. проведений позакласний захід "Основи безпеки життєдіяльності та надання першої домедичної допомоги".

Метою заходу було ознайомити учнів з основами охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчання та виробничої практики, виховувати в учнів відповідальність за власне життя та життя оточуючих людей. Під час проведення заходу учні показали ґрунтовні знання з правил поводження під час пожежі, при отриманні електротравми та правил надання домедичної допомоги.

 

Фото:

 

Переглядів: 122 | Додав: vshadm1005 | Дата: 30.11.2017

Автомобілізація зробила неоціненний внесок у розвиток багатьох галузей промисловості, сільського господарства тощо. Поряд з цим, зростання інтенсивності автомобільного руху, у багатьох випадках може призвести до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод із загибеллю і травмуванням людей, пошкодженням автомобілів, руйнуванням дорожніх споруд, кризи вуличного руху у вигляді заторів і зниження їх пропускної здатності, погіршення екологічної ситуації.

Дорожньо-транспортний травматизм відноситься до числа найпоширеніших причин загибелі осіб у віці від 5 до 44 років. У разі відсутності невідкладних та дієвих кроків дорожньо-транспортний травматизм стане, за прогнозами фахівців, п'ятою з найпоширеніших причин смерті в світі, яка щорічно забиратиме 2,4 млн. людських життів.

В останні роки на дорогах України щорічно відбуваються десятки тисяч автомобільних аварій та катастроф. На автомобільному транспорті лише за рік виникає близько 40 тис. дорожньо-транспортних пригод, гине більше 6 тис. осіб, травмується більше 42 тис. осіб.

З метою посилення профілактичної та роз'яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки учнів на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху в ЧВКУ КНТЕУ пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було привернути до цієї проблеми увагу всіх учасників дорожнього руху.

В рамках Плану заходів тижня безпеки дорожнього руху в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету відбулися такі заходи:
  • проведено тематичні години спілкування в навчальних групах "Безпека дорожнього руху", "Безпека на дорозі - безпека життя", "У світі дорожнього руху", "Дотримуйся правил - збережи життя", "Небезпечні та безпечні місця переходу вулиці";
  • проведено виховний захід "Безпека на дорозі - безпека життя", в рамках якого відбувся конкурс-вікторина зі знання правил дорожнього руху "У світі дорожнього руху". Візит інспектора зв'язків з громадскістю Управління патрульної поліції в м.Чернівці Пастуха Ігоря Васильовича, який провів лекцію щодо дотримання правил дорожнього руху та безпеки на дорозі, став родзинкою заходу. Учням училища запрошений гість розповів про правила поведінки на дорозі, про права і обов'язки пішоходів, про дорожні знаки, дорожню розмітку, про автотранспортні засоби спеціального призначення та про відповідальність та наслідки недотримання правил, поставив учням проблемно-пошукові запитання та провів з учнями цікаві практичні заняття. Учні зробили для себе відповідні висновки щодо необхідності дотримання правил дорожнього руху;
  • в бібліотеці училища протягом тижня діяла тематична виставка інформаційних матеріалів "Безпека на дорозі - безпека життя".

 

Фото:

 

Переглядів: 110 | Додав: vshadm1005 | Дата: 30.11.2017