Головна » 2017 » Жовтень » 17 » Лекторій, приурочений до Дня захисника України
10:36
Лекторій, приурочений до Дня захисника України
12 жовтня 2017 року викладачами історії Чернівецького вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, кандидатом історичних наук Сайком Михайлом Миколайовичом та Погребенником Василем Васильовичем, в обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" проведений історичний лекторій, приурочений до Дня захисника України.

Лектори провели для слухачів екскурс в далеке історичне минуле та поетапно показали еволюцію захисників України. Лекторій був поділений за хронологією.

У першій частині М.М.Сайко розповів про свято "Покрови", військо Київської Русі, козацьке військо, захисників та борців за волю й незалежність України 1917-1921 рр., про вояків УПА та їхні цілі, що були проголошені в окремих прокламаціях.

Друга частина заходу була приурочена розвитку та еволюції ЗСУ протягом незалежності. Весь цей час було умовно поділено на п'ять етапів. Лектор зупинився на кожному із них і показав, як одночасно приймалися прогресивні рішення в документах щодо розвитку ЗСУ і в той же час відбувалось скорочення і фактичний занепад нашої армії. Велика увага була приділена п'ятому етапу - етапу війни.

Розглядаючи розвиток української армії з 2013 року і до сьогодні, було відзначено великий внесок у збереження незалежності України добровольчих батальйонів та волонтерів. У цій частині заходу взяли участь і учні ЧВКУ КНТЕУ: Джессіка Жежель продекламувала вірш "Лист до солдата", а Олена Олексюк виконала пісню "Мамо не плач", розчуливши серця слухачів. Хвилиною мовчання було вшановано загиблих воїнів, які полягли за волю і незалежність України.

Підсумки історичного лекторію підвів директор ЧВКУ КНТЕУ - Микола Володимирович Кирилюк, виокремивши надзвичайний український інстинкт - "Інстинкт до незалежності", який притаманний кожній людині, що народжується з Україною у серці!

 

Фото:

 

Переглядів: 38 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0