Головна » 2018 » Січень » 22 » Новорічно-різдвяний цикл свят в ЧВКУ КНТЕУ
10:57
Новорічно-різдвяний цикл свят в ЧВКУ КНТЕУ
Новорічно-різдвяний цикл свят (з 25 грудня по 6 січня за старим стилем, або з 7 січня по 19 січня за новим стилем) - це винятково багатий та радісний період, що відрізняється від усіх інших своєю особливою обрядовістю, багатством фольклору, етнографічною оригінальністю, найбільшим збереженням стародавньої передісторичної культури. В цей час головне завдання кожної родини - гідно підготувати себе і свою душу, свій дім і господарство до визначних в житті християнина свят. У зв'язку з цим новорічно-різдвяні свята багаті різноманітною атрибутикою, яка символізує і утверджує віру людини у всемогутнього Бога, а також у надприродну силу різних явищ природи та окремих предметів.

У період святкування новорічно-різдвяних свят у Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету було проведено ряд культурно-мистецьких, пізнавальних та розважальних виховних заходів, які б мали створити незабутній та світлий передноворічний настрій серед учнів і колективу навчального закладу, пов'язаний зі спокоєм у душі та чистими помислами.

У рамках святкування класними керівниками та наставниками упродовж грудня було проведено тематичні години спілкування "Зустріч Нового року в різних країнах світу", "Святвечір: традиції, символи, обряди", "Новорічні свята: історія та цікаві факти".

Вже традиційний передноворічний конкурс святково прикрашених навчальних кабінетів цього року трансформувався у виставку-конкурс новорічно-різдвяних композицій "Зимова казка", набувши особливого змісту, спонукавши учнів до проявлення творчих вмінь і навичок.

Виставка-конкурс фоторобіт "Новорічні візерунки" та листівок (чи фотоколажів) "Новорічна мозаїка" дали змогу проявити себе юним фотографам, що особливо актуально в час інформатизації та комп'ютеризації суспільства.

Родзинкою заходів став конкурс новорічних газет інформаційного характеру на теми "Зустріч Нового року в різних країнах світу", "Святвечір: традиції, символи, обряди", "Традиції святкування Різдва в різних країнах світу", "Тематика новорічно-різдвяного сервірування столу", "Різдвяне меню частин світу". Учні не лише проявляли свої творчі здібності, а й здійснювали пошукову роботу за обраною темою. Різнобарв'я новорічних газет додало теплих барв до похмурої зими.

За підсумками конкурсів було відзначено творчі здібності, креативність та оригінальність учнів училища. Найкращими серед найкращих стали такі навчальні групи: у виставці-конкурсі новорічно-різдвяних композицій "Зимова казка" І місце - група ККн916(1), ІІ місце - групи КОБ916(1) та КнК915; ІІІ місце - групи КОБ917(2) та КОБ917(1); за участь у виставці-конкурсі листівок / фотоколажів "Новорічна мозаїка" І місце - група ККн917, ІІ місце - група ККн916(1), ІІІ місце - група КнК917; у конкурсі новорічних газет інформаційного характеру І місце - група КнК917, ІІ місце - групи КОБ916(1) та КОБ915(1), ІІІ місце - група КОБ916(2).

Завершальним етапом відзначення свят новорічного-різдвяного циклу має стати вже традиційний для Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ фестиваль "Від Різдва до Йордана", на якому учні, викладачі та майстри виробничого навчання ще раз згадають зимові обряди та звичаї українського народу й досхочу поспівають колядок та щедрівок, подякувавши такій щедрій на свята Зимі.

 

Фото:

 

Переглядів: 58 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0