Головна » 2018 » Травень » 2 » Олесь Гончар і Буковина
11:38
Олесь Гончар і Буковина
Мова народу для письменника - це як повітря для життя,
це все його найдорожче і найсвятіше.
Мова - душа кожної національної культури,
джерело й запорука її розвитку,
про це слід кожному і завжди пам'ятати...

Олесь Гончар

25 квітня 2018 року в Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ студенти філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича під керівництвом Л.М.Ковалець, доктора філологічних наук, доцента кафедри української літератури ЧНУ імені Ю.Федьковича, організували творчу зустріч "Олесь Гончар і Буковина" з Мельничуком Богданом Івановичем, професором кафедри української літератури ЧНУ імені Ю.Федьковича, доктором філологічних наук, поетом, критиком, літературознавцем, журналістом, перекладачем, членом Національної Спілки письменників України, членом Академії наук вищої школи України.

Письменник Олесь Гончар народився в незалежній Україні 03 квітня 1918 року. Власне, він фактично був її ровесником. Дитячі роки його припали на добу українського національного відродження, юнацтво - на час, коли те відродження стало розстріляним. Без лапок, які інколи ставлять, говорячи про це. Юність - фронт, полон, знову фронт. Йому дуже пощастило: він повернувся додому живим і не зламаним духовно.

Про все це розповів Мельничук Б.І., зачитуючи уривки з листів Олеся Гончара. Студенти філологічного факультету ЧНУ імені Ю.Федьковича декламували вірші: "Ні кінця їй не видно, ні краю...", "Віхола", "Танкіст", "Я без тебе не можу бути...", "Гірський етюд", "Ніч у Карпатах", "Мужні прострелено крила", "На золотих парусах" та зіграли сценку з твору "Прапороносці", що дуже вразила глядачів. Роман "Прапороносці" став зрозумілим лише тепер і зараз є унікальним явищем в літературі радянського часу, бо тут очевидним є те, що ми б сьогодні назвали "європейською орієнтацією України та українців".

Спадщина Олеся Гончара - це цілий материк духовної спадщини письменника, що став яскравою сторінкою історії української літератури та публіцистики, де автор заявив про себе як пристрасний оратор, спостережливий критик і філософ.

 

Фото:

 

Переглядів: 41 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0