Головна » 2018 » Березень » 14 » Річниця Великого терору: Сандармох
12:26
Річниця Великого терору: Сандармох
Незвичне і моторошне слово, яке лише в останні роки почали використовувати в негативному значенні. З'ясовано, що Сандармох є спеціальною територією, яку використовували органи НКВС СРСР для проведення масових страт цивільного населення. Вона стала місцем розстрілу соловецького тюремного етапу 1937 року, в якому перебували відомі діячі культури, науки, військовики, технічна інтелігенція, священство.

Але моторошності Сандармоху додає не це, а факт приховування та замовчування свідомого антигуманного злочину. На площі 10 гектарів у 1930-х роках органи НКВС розстріляли понад 9500 осіб 58 національностей... Внаслідок спецоперації чекістів восени 1937 слід соловецького етапу взагалі "загубився".

Серед убитих - священик з Ватикану, котрий збирав дані про порушення прав людини в Радянському Союзі, видатні майстри культури, вчені, військові, державні діячі, священнослужителі з країн, окупованих СРСР, 198 осіб - вихідці з України, митці Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер'ян Підмогильний, професори-історики Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький та багато інших.

Такі речі не можна замовчувати, щоб майбутнім нащадкам було зрозуміло, чому слід відстоювати так криваво відвойовану волю.

В березні 2018 року викладач історії Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ Сайко Михайло Миколайович провів відкритий урок на тему "Великий терор та його ідеологічне виправдання. Література та мистецтво. "Розстріляне відродження" ", основною метою якого було пояснити причини і наслідки масових репресій в Україні. Гармонічно систематизований матеріал уроку сприяв вихованню почуття внутрішньої свободи і неприйняття тоталітарної ідеології, патріотизму учнів та національної самосвідомості.

Щоб закріпити почуте та наповнити його акцентами, учні, викладачі, майстри виробничого навчання Училища відвідали ще один відкритий захід, присвячений життєво-творчому шляху однієї із жертв урочища Сандармох - В.Підмогильного - проведений викладачем української мови та літератури Штаєр Іреною Любомирівною.

Звичайно, мало сказано та почуто про трагічне минуле тих, хто виборював дане з народження право на свободу. Але крапля, за висловом давньоримського поета Овідія, камінь точить...

 

Фото:

 

Переглядів: 63 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0