Головна » 2018 » Березень » 16 » Слово про часи волхвів і відьом...
10:56
Слово про часи волхвів і відьом...
У кожного народу є свої звичаї, що створювалися століттями і освячені віками. Українці - дуже давня нація, яка свою духовну культуру створила ще в дохристиянські часи. Знання звичаїв та обрядів наших предків - це своєрідна "родова пам'ять", що дає змогу вистояти нації та не зламатися під тиском часу та незгод. Розуміння того, наскільки багата наша історія, які міцні наші вірування, сповнює народ внутрішнього вогню, жаги до боротьби, самоідентифікації та реалізації. Тому, якою б складною не була наша доля, опираючись на оту "родову пам'ять", ми - незламні, бо черпаємо сили у віках...

15 березня 2018 року в Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ, в рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін, викладачем української мови та літератури І.Л. Штаєр проведено відкрите засідання мовно-літературного гуртка "Стилет і Стилос" на тему "Українські стародавні звичаї" (за книгою В. Тарасова "Чеслав. У темряві сонця").

Основними завданнями засідання було познайомити гуртківців з вартісним зразком доволі суперечливої сучасної української літератури; розвинути почуття патріотизму та гуманізму; виховати особистісні якості (вміння співпрацювати з іншими, комунікабельність, повагу до себе та інших, особисту та взаємну відповідальність).

Гуртківці не лише розглянули сюжет і жанрові особливості роману "У темряві сонця", підготувавши усний буктрейлер до засідання, а й познайомилися з символікою давніх слов'ян та історичними обставинами періоду язичництва. Формою проведення було обрано диспут з використанням випереджувальних завдань, що дало змогу застосувати велику кількістю проблемних запитань, які концентрували увагу гуртківців на основному - "Чому важливо знати про наших предків?".

Для закріплення почутого гуртківці виступили із самостійними пошуковими завданнями - язичницькими забобонами й обрядами у тексті роману та давніми традиціями і звичаями, що збереглись до сьогодні. Спецзавданням засідання було з'ясування походження прізвищ учнів, як зв'язку із предками та своєрідних оберегів дому й родини. Щоб гуртківці не загубили тієї ниточки, яка зв'язала їх з минулими поколіннями, наперед визначивши їхню приналежність до героїчної української нації.

 

Фото:

 

Переглядів: 38 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0