Головна » 2016 » Листопад » 14 » Українська мова – мова української нації!
11:42
Українська мова – мова української нації!
08 листопада 2016 року в актовій залі Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ відбулась мовна вікторина "Невідоме про відоме"‚ приурочена до Дня української писемності та мови і проведена викладачами-словесниками В.О.Нагорною та І.Л.Штаєр.

Учні І курсу мали змогу позмагатися у чотирьох конкурсах - "Розминка"‚ "Розгадай кросворд"‚ "Угадайка"‚ "Юні поети та художники". Додаткові бали для команд здобували капітани та вболівальники.

Капітани - Андрій Оліївський (група КОБ 9-16(1) - команда "Один у полі не воїн")‚ Валерія Тимуш (група КК 9-16(2) - "Калина")‚ Іван Циганаш (група КК 9-16(1) - "Смайлик") та Юліана Юрченко (група КОБ 9-16(2) - "Верба")‚ - розкривали перед глядачами одвічну дилему: "Чи треба цінувати й оберігати мову?"‚ а вболівальники вправлялись у знанні українського алфавіту‚ поетичної класики та фольклору.

Компетентне журі у складі Л.Л.Трубчинської (першого заступника - заступника директора з навчально-виробничої роботи‚ голова журі)‚ В.Р.Водянки (методиста училища) та О.Ю.Крюк (керівника фізичного виховання) визначило переможців вікторини: званням "Дослідники слова" нагороджено команду "Один у полі не воїн"; званням "Майстри слова" - команду "Верба"; званням "Знавці мови" - команду "Смайлик"; званням "Інтелектуали" - команду "Калина".

За найоригінальнішу відповідь на вікторині орденом "Щирого українця" нагороджено кращого гравця‚ яким став учень групи КК 9-16(1) Іван Циганаш.

Упродовж вікторини учасники проявили себе не просто як знавці української мови‚ а як справжні патріоти.

Розважальна частина вікторини передбачала перегляд науково-популярної передачі "Цивілізація Incognita. Походження української мови" та музичної перерви - виступ учениці групи КОБ9-16(1) Іванни Якимчук з піснею "Нехай квітує Україна" і підтвердженням краси й мелодійності мови.

Ілюстративним матеріалом до вікторини була виставка "Мова наша солов'їна»‚ яку підготувала бібліотекар училища Л.М.Пісаренко. Епіграфом до неї слугували слова Ліни Костенко: "Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята!". Учасники та гості вікторини мали змогу ознайомитися з усім розмаїттям словників‚ серією української романної прози "Автографи часу" про життя видатних майстрів слова України‚ літературою про зародження і розвиток української мови‚ а також висловами та віршами класиків української літератури про нашу солов'їну мову.

 

Фото:

 

Переглядів: 113 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0