Головна » 2019 » Березень » 7 » В Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ розпочалася декада суспільно-гуманітарних дисциплін
10:16
В Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ розпочалася декада суспільно-гуманітарних дисциплін
Відповідно до річного плану роботи ЧВКУ КНТЕУ, з метою стимулювання учнів до навчання та підвищення у них інтересу до вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін, прищеплення навичок пошукової та дослідницької роботи, розвитку їх творчої активності 04 березня 2019 року розпочато декаду суспільно-гуманітарних дисциплін.

05 березня відбулася театральна постановка "Зельма - я хочу жити", яку підготували учасники гуртка "Deutsch mit Spaß" під керівництвом викладача німецької мови І.П. Гуцул.

Зельма Меербаум-Айзінгер - єврейська поетеса з чернівецьким корінням та трагічною долею. Вона назавжди залишиться юною в людській пам'яті, оскільки її коротке життя було безжально обірване в одному з нацистських трудових таборів Трансністрії (с. Михайлівка) у грудні 1942, коли їй не виповнилося й 19-ти років.

Присутні перенеслися у ті часи та ознайомилися з життям та творчістю талановитої дівчини.

Невеликий творчий доробок Зельми (57 віршів, чотири з них - її переклади з французької, румунської та ідиш на німецьку мову, які вона старанно написала на окремих аркушах пером та скріпила в альбом під назвою "Blütenlese") належить поруч із віршами Рози Ауслендер та Пауля Целана до великого літературного спадку згаслої німецько-єврейської культури Буковини.

 

Фото:

 

Переглядів: 37 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0