Головна » 2017 » Листопад » 30 » Запали свічку пам'яті
17:24
Запали свічку пам'яті
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

На спомин тих життів... в Чернівецькому вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету пройшов виховний захід "Запали свічку пам'яті". Учні групи КОБ 9-16 (2) під керівництвом майстра виробничого навчання Кознюк Галини Василівни підготували тематичну презентацію та відеоспогади очевидців, читали вірші про Голодомор.

Кожен українець знає, що голодомор в Україні був штучним, що продукти в людей відбирали силою. Тривало це жахіття 17 місяців... За цей період загинуло близько 4 млн. чоловік, а за деякими оцінками 12 млн. Навесні 1933-го року від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тис. - щодня.

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.

Офіційне вшанування пам'яті жертв Голодомору, в тому числі, визнання його геноцидом українського народу, розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Світ повинен знати правду про Голодомор, адже ці знання дозволять йому уникнути подібних трагедій у майбутньому.

 

Фото:

 

Переглядів: 39 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0