Головна » 2018 » Лютий » 16 » Зустріч-вшанування "Тим, хто не встиг повернутись"
10:47
Зустріч-вшанування "Тим, хто не встиг повернутись"
Місяць лютий в історії України багатий на події, на жаль, велика частка з яких - сумні. У новітній історії цей проміжок часу окреслився трагічними подіями та кровопролиттям на Майдані.

Вся Україна в ці дні згадує Героїв Небесної Сотні, які боролися і віддали своє життя за нашу державу. 20 лютого мине 4 роки з того часу, коли Україна пережила ті криваві події.

Події, які відбувались на Майдані в Києві дали поштовх до дій по всій території держави. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли наш народ продемонстрував свою єдність, гідність і прагнення до свободи.

Небесна Сотня своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Тисячі поранених і більше 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції.

Небесна сотня - це біль і гордість, це сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили.

15 лютого 2018 року в читальному залі обласної бібліотеки ім. М.Івасюка відбулася зустріч-вшанування "Тим, хто не встиг повернутися", присвячена пам'яті Героїв Небесної Сотні. У заході взяли участь: волонтери Леся Хомко, Галина Абрам'юк, Алла Мустеца та учасник Майдану та АТО Сергій Николайчук.

Вчитель з багаторічним досвідом, патріот, волонтер за покликом душі, просто небайдужа людина пані Галина Абрам'юк закликала учасників чітко розуміти, що країна - це Україна, а держава - це влада. Тому потрібно любити свою країну і в майбутньому розбудовувати свою державу.

Працюючи за кордоном медиком, пані Леся Хомко не залишилась байдужою до подій на Батьківщині, покинула власну зону комфорту і приїхала в Україну відстоювати демократичні цінності. Сьогодні вона займається волонтерською діяльністю та реабілітацією учасників Майдану та АТО. Як це - бути медиком на Майдані та працювати в екстрених умовах - розповідь з перших уст.

Учасник Майдану, згодом - збройного конфлікту на Сході України, громадський діяч, волонтер Сергій Николайчук - про необхідність усвідомленого захисту Вітчизни та власне сприйняття військових буднів.

Голова Волонтерської організації "Буковина - українському війську" Алла Мустеца поділилася спогадами про буремні київські події лютого 2014 року, учасником яких була особисто. Щемливий біль від жахливих спогадів пронизував розповідь цієї героїчної жінки.

На щастя, доля була поблажливою до гостей заходу, тому їм пощастило вийти живими та з мінімальними втратами. Так, вони розповідали неймовірні речі, але робили це з посмішкою та жартами, і виходило якось наче зовсім не страшно. Тільки люди, які дійсно пережили подібне, можуть насправді оцінити те, що відбувалось, а для учнів, мабуть, так і потрібно доносити інформацію - зайві жахи не потрібні.

Учні Чернівецького вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету мали змогу послухати спогади учасників Майдану та АТО, а також поставити запитання, що цікавили їх.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та усіх загиблих воїнів новітньої історії. Ці страшні події наскрізно пройняли всіх присутніх, дали змогу усвідомити справжню ціну, яку платить наша держава за свою незалежність.

 

Фото:

 

Переглядів: 60 | Додав: vshadm1005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0