1 2 3 ... 63 64 »
Повномасштабне вторгнення росії в Україну одним днем змінило все життя не тільки українців, але й усього світу. Люди в різних країнах не залишаються "поза політикою", бізнес змінює ринок збуту, а благодійність змістила фокус не лише на Збройні Сили України, а й на освіту, зокрема на професійно-технічну освіту. Відбудова України після Перемоги - це справа рук кваліфікованих робітників.

Швейцарська благодійна організація "Lifeline" (м.Цюріх) надала Чернівецькому вищому комерційному училищу ДТЕУ благодійну допомогу овочерізкою фірми ggmgastro (модель GSA5) та тістомісильною машиною (модель IRE53-2V) виробництва Німеччини.

Вручення обладнання відбулося на загальноучилищній лінійці 22 листопада 2022 року за участю представника благодійної організації Тетяни Миколаївни Бережної.

Переглядів: 4 | Додав: vshadm1005 | Дата: 23.11.2022

Першокурсники Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ "штурмують" нові знання, вміння, навички, адже відбудова держави після Перемоги потребує кваліфікованих робітників.

22 листопада 2022 року в лабораторії училища, яка є комунікаційною платформою для здобувачів освіти, де вони обмінюються досвідом та діляться ідеями, пройшло засідання гуртківців кулінарного профілю.

На запрошення керівника гуртка Інеси Горук на засідання завітав Василь Козіцький, спеціаліст з приготування піци.

Здобувачі освіти ознайомилися з історією виникнення найпопулярнішої страви, вчилися готувати тісто як основу для піци, а начинки кожен підібрав на свій смак.

 

Фото:

 

Переглядів: 3 | Додав: vshadm1005 | Дата: 22.11.2022

Освітній процес в ЧВКУ ДТЕУ впродовж тижня організовувався відповідно до плану роботи ЧВКУ ДТЕУ, розпорядчих документів Міністерства освіти і науки України, Державного торговельно-економічного університету, Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (ОВА), Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.
 • У рамках міжнародної програми Еразмус+:КА2 та відповідно до угоди про співпрацю у сфері освітньої діяльності між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області та Ризьким технікумом туризму та творчої індустрії, делегація здобувачів освіти професії "Кухар, кондитер" Гонца Анастасія, Завадюк Марія, Аксентій Дмитро, Яцко Андрій у супроводі педагогічних працівників (ЧВКУ ДТЕУ та ПТУ №8 м.Чернівці) переймають досвід колег Ризького технікуму туризму та творчої індустрії.
 • Участь майстра виробничого навчання, члена молодіжної ради при Чернівецькій ОДА Анатолія Слижука у Форумі молоді Буковини 3.0.
 • Участь першого заступника - заступника директора з навчально-виробничої роботи Тетяни Верстюк та старшого майстра Марини Ботук в організованому НМЦ ПТО в Чернівецькій області консиліумі заступників директорів з навчально-виробничої роботи та старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему "Сучасні вимоги до підготовки конкуретноздатних робітників".
 • Участь практичного психолога Альони Швець в організованому НМЦ ПТО в Чернівецькій області круглому столі для фахівців психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему "Логістика провадження роботи фахівців психологічної служби ЗП(ПТ)О у 2022/2023 н.р.".
 • Засідання методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін ЧВКУ ДТЕУ під керівництвом викладача біології та хімії Людмили Самборської.
 • Робочий візит педагогічних працівників Училища під керівництвом директора Миколи Кирилюка до закладів освіти м.Камянець-Подільськ Хмельницької області з метою обміну досвідом організації освітнього процесу з підготовки фахових молодших бакалаврів в галузі "Харчові технології" та кваліфікованих робітників з професій "кухар", "кондитер", "офіціант", "бармен".
 • Засідання Школи молодого педагога провела методист Училища Алла Долгорук, на якому обговорювалися питання системи вимог до сучасного уроку, методика проведення занять різних типів, вимоги до уроку виробничого навчання.
 • Майстер-клас з приготування ролів провів здобувач освіти Училища, бренд-шеф "Maruni" Роман Злей.
 • Участь у 6-тій Міжнародній професійній конференції "Тенденції та виклики в харчовій промисловості, харчуванні, гостинності, туризмі, освіті та навчанні" першого заступника - заступника директора з навчально-виробничої роботи Тетяни Верстюк та педагогічних працівників училища Вероніки Мартинюк та Ганни Корбут.
 • Участь директора Училища Миколи Кирилюка у засіданні Вченої ради Держаного торговельно-економічного університету.
 • Продовжується волонтерська діяльність Училища. Завдяки співпраці з волонтерами та наданням ними необхідних продуктів, протягом тижня було випечено хліб та печиво для захисників України.
Переглядів: 11 | Додав: vshadm1005 | Дата: 31.10.2022

Патріотизм... Героїзм... Війна... Біль...

На жаль, ці прості слова для кожного з нас стали невід'ємною частиною нашого життя. В наш час, такий складний для неньки-України, коли на сході ведуться постійні бойові дії, важливо, щоб кожен з нас робив все, що може, задля загальної справи захисту нашої держави. В той час, як солдати мужньо відстоюють кордони нашої держави, ми маємо підтримувати їх і вселяти віру в те, що їм дійсно є за що боротися.

Наші Герої - сміливі, відчайдушні патріоти, які боряться за свободу Батьківщини. Саме з такими Героями зустрілися в стінах шпиталю здобувачі освіти, директор Микола Кирилюк та старший майстер Марина Ботук Чернівецьке вище комерційне училище ДТЕУ.

Здобувачі освіти спілкувалися з воїнами, що безпосередню брали участь у військових діях, слухали розповіді поранених та відчули весь жах і безглуздя повномасштабної війни росії проти України, було морально й емоційно важко, зашкалювало співчуття, повага й, навіть, страх, однак вираз вдячності на обличчях воїнів надав мужності й надію на Перемогу.

 

Фото:

 

Переглядів: 15 | Додав: vshadm1005 | Дата: 19.10.2022

Переглядів: 19 | Додав: vshadm1005 | Дата: 02.10.2022

З початку повномасштабної війни в Україні працівники Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельного-економічного університету передають продукцію на фронт. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів директор навчального закладу Микола Кирилюк.

Детальніше за посиланням

© Медіа агентство АСС
Переглядів: 43 | Додав: vshadm1005 | Дата: 10.08.2022

28 квітня 2022 року відбувся міжнародний освітній форум на тему: "Освіта українських дітей у Литві: пошук рішень на основі досліджень". У цьому важливому дійстві брали участь 70 науковців, які представляли країни Балтії, Норвегії, Великої Британії та України. Організатором форуму стала Литовська асоціація дослідників освіти у співдружності з Українською асоціацією дослідників освіти UERA. Перед учасниками виступили: Аідас Алдакаускас, директор відділу якості освіти і регіональної політики Міністерства освіти, науки і спорту Литви; Лаура Юазейтiте, головний радник Прем'єр-міністра Литви; д-р Карол Жибас, експерт з інтеграції Агентства ООН з біженців (UNHCR); Оксана Коваленко, головний спеціаліст департаменту загальної та дошкільної освіти МОН України; професор, д.п.н. Оксана Заболотна, президент UERA.

У виступах зазначалося, що у будь-якій конфронтації найбільше страждає найвразливіша категорія населення - діти. Саме вони зазнають труднощів соціального і психоемоційного характеру, пов'язаних зі зміною середовища проживання, руйнування сімейних зав'язків та звичного кола спілкування, особливо якщо така міграція спричинена війною, яка розв'язана російськими військами на території України. Учасники форуму, науковці та представники урядових структур, ділилися досвідом адаптації тимчасово переміщених українських дітей до реалій європейського освітнього середовища. Адже життєво важливо допомогти такій дитині інтегруватися у новий колектив, залучити її до освітнього процесу нової форми, зменшити рівень стресу, не виділяти з-поміж інших як "жертву", мотивувати вчитися. Успішність цієї роботи починається вже з того, як дитина представлена у новому іншомовному колективі.

До участі у форумі було запрошено викладача Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ, к.п.н, доцента Мартинюк Веронію Адамівну. У своєму виступі вона описала спільні та відмінні риси у роботі з внутрішньо переміщеними дітьми в освітніх закладах західних областей України та із здобувачами освіти, які тимчасово перебувають у країнах Євросоюзу, та зазначила, що крім того, надзвичайно важливим питанням є виховання патріотизму та шанобливого ставлення до рідної мови і культурних надбань української нації, забезпечення державної підтримки дітей-переселенців, а також соціальної адаптації дітей у місцях тимчасового проживання.

Науковці і гості форуму підкреслили надзвичайну потребу у міжнародному спілкуванні, взаєморозумінні та міжкультурному освітньому єднанні з метою узагальнення освітянського досвіду в умовах повномасштабної війни.

 

Фото:

 

Переглядів: 55 | Додав: vshadm1005 | Дата: 02.05.2022

Наша культура - це ознака нашої індивідуальності. Вона вирізняє українців з-поміж інших народів, кристалізує нашу націю, ілюструючи її багатогранність, значимість, глибину та давність. Крізь призму сучасних подій наша культура та література як її частина є вагомими доказами нашого багатовікового існування і нелегкої, проте успішної боротьби за окремішність. Така жертовна боротьба обов'язково увінчається успіхом - бо такі закони життя.

У часи темні ми продовжуємо берегти спадщину та настанови гідних синів і дочок рідної України, як обереги від усього злого й ворожого. Чернівецьке вище комерційне училище ДТЕУ вітає здобувачку освіти ІІ курсу Марію Завадюк (група "Кухар, кондитер") та її наставника, викладача української мови і літератури, кандидата філологічних наук Ірену Любомирівну Погребенник з перемогою у ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя".

А символічне закінчення конкурсної роботи, біографічного нарису "Одержима" - усі страждання тимчасові і роблять нас тільки сильнішими - хай надасть нам сил для беззаперечної перемоги над всіма труднощами й ворогами.

 

Фото:

 

Переглядів: 53 | Додав: vshadm1005 | Дата: 02.05.2022

Завдяки хоробрості й мудрості наших захисників, завдяки сміливості всіх українців та українок наша держава - це справжній символ боротьби за свободу.

В перші дні війни працівники та здобувачі освіти Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ стали волонтерами й почали організовувати допомогу армії, щоб наші захисники впевнено йшли до Перемоги. Новий день - нові міста і села звільняють вони від російської окупації.

Всі працівники та здобувачі освіти ЧВКУ ДТЕУ докладають максимум зусиль для забезпечення захисників - воїнів Збройних Сил України - смачними домашніми стравами. За час волонтерського руху працівники та здобувачі освіти училища за власні кошти придбали продукти та виготовили з них й передали на фронт 1670 банок тушонок, 80 кілограм домашньої ковбаски, 1818 хлібин.

Разом до Перемоги!

 

Фото:

 

Переглядів: 51 | Додав: vshadm1005 | Дата: 27.04.2022